tooth

Zabiegi Medycyny Estetycznej

Mezoterapia

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której dobierany jest odpowiedni dla danego problemu preparat oraz omawia się szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Na 30 min przed zabiegiem skórę można znieczulić kremem. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok.

Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane substancje to m.in.: kwas hialuronowy (nawilżenie skóry), kompleks witamin (wit. A, B i C), aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy.

Wskazania

Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia, odmłodzenia i nawilżenia skóry twarzy lub ciała.

Efekty po zabiegu

Zabieg mezoterapii dostarcza skórze substancji aktywnych, pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniając się do rewitalizacji, odmłodzenie oraz nawilżenia. Dzięki substancjom stosowanym w mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywienia skóry.

Jak często należy powtarzać procedurę?

Ilość zabiegów zaleca lekarz w zależności od problemu i stanu skóry. W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 14, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres minimum 3 miesiące. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed starzeniem się skóry.

Wygląd skóry po zabiegu mezoterapii igłowej

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia lub obrzęku, które mogą utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu – jest najczęściej wynik reakcji skóry na nakłucia.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

- alergia na składnik preparatu / stosowany preparat,
- stany ropne i zapalne skóry,
- opryszczka,
- ciąża i karmienia piersią.Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy do usuwania zmarszczek

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Pomaga ona w nawilżeniu oraz utrzymaniu objętości skóry. Z wiekiem następuje jednak jego utrata. Nowoczesne preparaty – wstrzyknięte w miejsca wymagające wypełnienia – w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd. Są to substancje, których działanie jest długotrwałe.

Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia ilości podskórnej tkanki tłuszczowej oraz do jej przemieszczenia się ku dołowi. Powoduje to, że twarz traci swoją objętość i owal co sprawia, że wygląda starzej. Dzięki przywróceniu utraconej objętości oraz poprawieniu konturów, zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego pozwalają na skuteczne odmłodzenie twarzy.

Wskazania

- opadające kąciki ust,
- silnie zaznaczone linie mimiczne (zmarszczki na czole, pionowe zmarszczki wokół ust, zmarszczki wokół oczu oraz fałdy nosowo-wargowe),
- zapadnięte policzki,
- zmarszczki na szyi czy dekolcie,
- poprawa kształtu brody, konturu żuchwy
- zwiotczała skóra na dłoniach

Wybór kwasu hialuronowego

Preparaty do wypełniania tkanek różnią się stopniem usieciowania (gęstością odpowiadającą za czas utrzymywania się w skórze) oraz stężeniem czystego kwasu hialuronowego. Inne preparaty stosuje się na delikatne zmarszczki wokół oczu, inne na zmarszczki palacza, a jeszcze inne na silnie zaznaczone zmarszczki okolicy nosowo – wargowej. Spośród najnowocześniejszych preparatów kwasu hialuronowego, zgodnie z indywidualną oceną stanu twarzy oraz po konsultacji mającej na celu określenie oczekiwań pacjenta, zostanie dobrany najodpowiedniejszy preparat.

Procedura zabiegu kwasem hialuronowym

Przed zabiegiem obszar na którym będzie wykonywany zabieg zostaje znieczulony. Kwas hialuronowy podawany jest do skóry za pomocą iniekcji (zastrzyków), by wypełnić linie, poprawić kontur twarzy i ust, zachowując naturalny wygląd. Iniekcje następują w głębsze warstwy skóry, w obszarach zapadniętych, pomarszczonych, lub dotkniętych bliznami. Wygładzają oraz ujędrniają twarz, nadając jej młodszy wygląd. Procedura zabiegowa trwa ok. 20 – 45 minut, a efekt jest natychmiastowy. Dodatek środka znieczulającego do preparatu sprawia, że zabieg z jego użyciem jest wyjątkowo komfortowy dla pacjenta. Wypełnianie zmarszczek możesz wykonać w trakcie przerwy na lunch. Tuż po zabiegu możesz powrócić do normalnych zajęć.

Efekty po zabiegu wypełniania tkanek

Efekt po zabiegu jest natychmiastowy. Na skutek wypełnienia, dochodzi do likwidacji bruzd, poprawy owalu twarzy oraz konturu ust.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia i jak często należy powtarzać zabieg?

W przypadku wypełniaczy efekt utrzymuje się do roku. Jest to jednak zależne od wielu czynników, takich jak: wiek, miejsce podania preparatu, ilość podanego preparatu, stan i kondycja skóry, styl życia, stan ogólnego zdrowia pacjenta.
Wielu pacjentów umawia się na „dostrzykiwanie” oraz kolejne iniekcje, by zachować młody, naturalny wygląd. O kolejny zabieg, w którym wykorzystywany jest wypełniacz zapytaj lekarza prowadzącego – on zaproponuje najbardziej odpowiedni termin.

Skutki uboczne

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, siniak i niewielki obrzęk – wszystkie objawy zanikają po kilku dniach.

Przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu

- ciąża i karmienie,
- zażycie aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
- nadwrażliwość na substancję w wypełniaczu, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
- choroby alergiczne,
- choroba nowotworowa,
- problemy skórne w miejscu iniekcji (np. stan zapalny, opryszczka, itp.),
- porfiria, epilepsja.

Czy zabieg wymaga szczególnych przygotowań?

Zalecamy, by na kilka dni przed iniekcją, unikać stosowania aspiryny lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Zredukuje to ryzyko powstania siniaków i krwawienia po iniekcji. Warto stosować przed zabiegiem preparaty witaminy C.Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust

Powiększanie ust to zabieg zalecany osobom, które mają: małe lub mało jędrne usta, asymetrię wymagającą korekty, problem z opadaniem ust, brak kolorytu, zmarszczki powstałe na skutek palenia lub starzenia się.

Przebieg zabiegu powiększania ust

Zabieg poprzedzony jest konsultacją. Wypełnianie ust polega na wprowadzeniu do czerwieni wargowej substancji w formie żelu, co daje efekt pełniejszych, jędrniejszych ust. Przywraca im prawidłowe nawilżenie oraz je wygładza. Pacjent zostaje znieczulony uprzednio kremem, co dodatkowo podwyższa komfort zabiegu.

Jakie preparaty są stosowane i jak długo utrzymuje się efekt?

W gabinecie Dental Clinic stosowane są preparaty na bazie kwasu hialuronowego (posiadamy wiele produktów, które podczas konsultacji są indywidualnie dobierane, w zależności od oczekiwanego efektu, m.in. preparaty Juvederm, StylAge, Princess, Restylane). Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w naszym organizmie. Jego główną cechą jest wiązanie wody, przez co odpowiada za prawidłowe nawilżenie tkanek. Efekty estetyczne widoczne są tuż po zabiegu i utrzymują się od 8 do 12 miesięcy w zależności od organizmu pacjentki.

Jak długo trwa zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego trwa około 20 – 30 minut (+ czas potrzebny na znieczulenie).

Jakie efekty uboczne mogą wystąpić po zabiegu?

Usta po zabiegu są lekko opuchnięte. Może pojawić się siniak.

Przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu

- ciąża i karmienie,
- zażycie aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
- nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu , lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające,
- choroby alergiczne,
- choroba nowotworowa,
- problemy skórne w planowanym miejscu iniekcji (np. trądzik, stan zapalny, opryszczka, itp.),
- porfiria, epilepsja.Toksyna Botulinowa

Czym jest Toksyna Botulinowa?

Botulina to preparat, stosowany głównie do usuwania zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskujemy rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry.

Jak działa preparat toksyny botulinowej?

Botulina opiera się na nowatorskiej metodzie działania, która polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych. Doprowadza to do rozkurczu mięśnia, który powodował „marszczenie” położonej nad nim skóry i mięśni. Zmarszczki mimiczne ulegają znacznemu wygładzeniu.

Wskazania do zabiegu usuwania zmarszczek toksyną botulinową?

- wygładzenie / usuwanie zmarszczek między brwiami („lwie” zmarszczki),
- usuwanie zmarszczek poprzecznych czoła,
- usuwanie zmarszczek wokół oczu („kurze łapki”),
- usuwanie zmarszczek powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi,
- leczenie nadpotliwości dłoni, stóp, pach,
- leczenie bólów głowy- podany w odpowiednią okolicę czoła i karku leczy migrenę.
- leczenie bruksizmu - wzmożone napięcie mięśni żwaczy

Procedura zabiegu podania preparatu toksyny botulinowej – usuwanie zmarszczek mimicznych

Na początku miejsce zabiegowe jest znieczulane w celu poprawienia komfortu pacjenta. Następnie przy pomocy bardzo cienkiej igły, ostrzykuje się wyznaczony obszar zabiegowy odpowiednią ilością preparatu. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta. Prawie natychmiast po zabiegu możesz wrócić do pracy lub innych zwyczajowych czynności. Zabieg z użyciem botuliny wraz ze znieczuleniem trwa ok.15 – 30 min.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu z użyciem preparatu botuliny?

Efektem zabiegu z użyciem preparatu botuliny jest usuniecie zmarszczek mimicznych dzięki czemu Twoja skóra stanie się wygładzona i świeża. Pożądany efekt, w zależności od wieku i stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3 – 10 dni od zabiegu. W celu osiągnięcia najlepszego, naturalnego wyglądu stosujemy procedurę bezpłatnej wizyty kontrolnej w ciągu około 14 dni od zabiegu na ewentualne dostrzyknięcie preparatu.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak często należy powtarzać zabieg?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się.

Skutki uboczne

Bezpośrednio po zabiegu, możliwe jest delikatne zaczerwienienie, jednak objaw ten utrzymuje się maksymalnie do 1 godziny po zabiegu. Istnieje tez możliwość pojawienia się delikatnego śladu po nakłuciu w postaci małego krwiaka.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem preparatu botuliny

- choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
- stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni,
- miejscowe infekcje skóry,
- ciąża i okres karmienia,
- zaburzenia krzepnięcia.

Cennik

Mezoterapia - rewitalizacja skóry twarzy, kwas hialuronowy szyi, dekoltu, skóry głowy (1 ampułka)
600 zł
Mezoterapia - rewitalizacja skóry twarzy, kwas hialuronowy szyi, dekoltu, skóry głowy (kolejne ampułki)
350 zł
Mezoterapia - koktajle CytoCare
400 zł
Mezoterapia - koktajle CytoCare (kolejna ampułka)
300 zł
Wypełnianie kwasem hialuronowym - usta, fałdy nosowo-wargowe, głębsze zmarszczki (1 ampułka)
800 zł
Wypełnianie kwasem hialuronowym - usta, fałdy nosowo-wargowe, głębsze zmarszczki (2 ampułki)
1200 zł
Wypełnianie kwasem hialuronowym - usta, fałdy nosowo-wargowe, głębsze zmarszczki (3 ampułki)
1600 zł
Wypełnianie kwasem hialuronowym - usta, fałdy nosowo-wargowe, głębsze zmarszczki (4 ampułki)
2000 zł
Lifting twarzy (Wolumetria)
1500 zł
Lifting twarzy (kolejna ampułka)
1000 zł
Nić PDO (jedna nić) (first lift)
100 zł
Osocze bogatopłykowe (PRP) - jeden obszar
1000 zł
Toksyna botulinowa - 1 okolica
600 zł
Toksyna botulinowa - 3 okolice
800 zł
1 ampułka Linerese (kolagen)
750 zł
<